بازاریابی پیامکی (بخش دوم)

بازاریابی پیامکی

بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی بر طبق تعریف انجمن  ، ( بازاریابی با موبایل یک سری فعالیت های قابل سازمان دهی است که به
منظور برقراری ارتباط و تماس با مخاطب به روش تعاملی با هر دستگاه متصل به شبکه، انجام شود. )

یکی از کارشناسان بازاریابی موبایلی، این گونه تعریف می کند : بازاریابی موبایلی ارتباط تجارت با خریدار از طریق موبایل است.
نکته کلیدی هر دو تعریف این است که بازاریابی موبایلی به معنی ارتباط با خریدار است و این یک پیام یک طرفه و تحمیلی، در بازاریابی نیست. در واقع شما از خریدار دعوت می کنید
تا ارتباط با شما را از طریق روشهای بازاریابی موبایلی آغاز کند و در حقیقت بدین معنی است که به شما اجازه ی برقراری ارتباط با خود ( خریدار ) را بدهد.

و این به معنی برگزیده شدن شماست

در عوض شما نیز باید چیزی ارزشمند برای آن ها مهیا و ارسال کنید واین زمانی محقق می شود که شما در مورد عالقه مندی های مشتریانتان اطالعات داشته باشید.

این در واقع قسمت جالب بازاریابی موبایل است

پس از انجام بازاریابی پیامکی شما در انتظار دریافت پاسخ از طرف خریدارهستید و این اتفاق زمانی حاصل می شود که شما بازاریابی موبایلی را برای مشتریان بالقوه انجام می دهید.
پیشنهادهایی برای جمع آوری اطالعات مشتریان بالقوه :
شماره 1 : برای این کار میتوانید از بانک های اطالعاتی که بر اساس عالقهمندی طبقه بندی شده اند استفاده نمایید.
شماره 2 : حتی می توانید برای استخراج اطالعات ، نرم افزار حسابداری و فاکتورها و دفاتر فروش خود را بررسی نمائید، اطالعات استخراجی برای شما بسیارارزشمند خواهند بود.
شماره 3 : میتوانید با دادن یک هدیه رایگان ، اطالعاتی در مورد عالقه مندی ها جمع آوری کنید

احتیاط : در این نوع بازاریابی شما به هیچ وجه نباید پیام نامطلوبی به کسی بفرستید.
بازاریابی موبایلی در واقع استفاده از موبایل به عنوان راهی برای گسترش پیام های بازرگانی شماست و این فقط یک روش ، در مجموعه ی انبوه روش های بازاریابی شماست.
بازاریابی موبایلی یک روش فوق العاده قدرتمند است لذا در این روش باید به سایر روش های تبلیغاتی شما که تا به حال از آن استفاده می کردید ، اضافه گردد . شما هرگز برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب نبایستی روی یک روش سرمایه گذاری نمائید.

 

بازاریابی پیامکی

تعداد دستگاه های موبایل بیش از پنج برابر کامپیوترهاست.

بازاریابی موبایلی رشد جهانی سریعی را تجربه می کند. بازاریابی پیامکی ، یک استراتژی پذیرفته شده در سرتاسر دنیاست. ژاپن از اولین کشور های پذیرای این نوع بازاریابی بود. و در ادامه اروپا و سایرین به این صنعت پیوستند.

 

اپلیکیشن ارسال پیامک انبوه جارچی

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: mozhgan hamzee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *