4 اشتباه مهم در ارسال پیامک

پیامک

ارسال پیامک در ساعات نامناسب (غیر کاری) روز

زمان ارسال پیامک این قانون کلی را به یاد داشته باشید: “هیچ وقت پیش از ۹ صبح و پس از ۹ شب برای مشتریان خود پیام ارسال نکنید”. همچنین، سعی کنید یک روز مشخص را برای پیامک های مختلف خود انتخاب نمایید. برای مثال، اگر می خواهید برای مشتریان خود پیامک تخفیف ارسال نمایید، بهتر است یک روز هفته را برای این نوع اس ام اس های خود مشخص نمایید. علاوه بر اینها، بهتر است که به ساعات فرستادن پیامک خود نیز دقت نمایید. این طور نباشد که در یک هفته در ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه برای مشتریان خود پیامک ارسال نمایید، و در هفتۀ بعد در ساعت ۹:۱۵ دقیقه این پیام را ارسال نمایید. همیشه در یک ساعت معین پیامکهای خود را ارسال کنید.

قرار ندادن تاریخ و ساعت انقضای مهلت در پیامک

اگر می خواهید پیامکهای شما حالت فوری و ضروری داشته باشد، پیشنهاد می کنیم برای پیامکهای خود تاریخ انقضا قرار دهید. این کار علاوه بر ویژگی های مثبت دیگر آن باعث می شود پیامک های شما حالت ضروری و فوری به خود بگیرد.

فراموش کردن دستورالعمل دریافت تخفیف و اعتبار

اس ام اس بیشتر برای ارسال تخفیف و پیشنهادات ویژه استفاده می شود. درست است؟ اگر مردم از پیشنهاد های پیامکی شما استفاده نمی کنند، پس چرا خود را اذیت می کنید؟ به این ترتیب شما سرمایه خود و وقت مشتریان خود را به هدر می دهید. اگر می خواهید در این روش موفق شوید، بهتر است که طریقه استفاده از این تخفیفات را نیز برای مخاطبان خود توضیح دهید. این دستور العمل می تواند به قرار دادن یک اطلاعات تماس ختم شود.

ارسال پیامک در فواصل کوتاه

اگر فکر می کنید که با فرستادن بیشتر پیام به مخاطب خود نتیجه بهتری کسب می کنید، پس باید بگوییم

در اشتباه هستید. البته، مخاطبان شما نیز باید بدانند که شما آنها را فراموش نکرده اید. اما این وفاداری

را فقط یک بار در هفته یا مواقعی که پیشنهادات خاصی دارید به آنها اثبات کنید

 

اپلیکیشن جارچی

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: mozhgan hamzee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *